Aşk-ı Memnu Dizisinin Şayeste’si yaşamını yitirdi!

Menajer Aslı İslamoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Değerli oyuncumuz Fatma Karanfil’i kaybettik. Türk sinema ve tiyatrosunun saygın isimlerinden, çok değerli oyuncumuz Fatma Karanfil’in vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Sanat hayatı boyunca pek çok başarılı projede yer alan ve birçok ödüle layık görülen Fatma Karanfil, yalnızca oyunculuğuyla değil, aynı zamanda zarafeti, çalışkanlığı ve insanlığı ile de örnek alınan bir isimdi. Bu acı kaybın derin üzüntüsünü yaşarken, Fatma Karanfil’e Allah’tan rahmet diliyor, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Işığı hiç sönmeyecek, kalplerimizde ve sanat dünyasında daima parlayacaktır. Mekanın cennet olsun, değerli Fatma Karanfil. Tüm sanat camiasına ve kamuoyuna duyurulur.”

Fatma Karanfil Kimdir?

3 Şubat 1952’de Eskişehir’de doğan Fatma Karanfil, Language and Culture Center’da eğitim aldıktan sonra 1968’de Ses Dergisi yarışmasında üçüncü olarak sinema kariyerine adım attı. 1975 yılında Ali Kocatepe ile evlenen ancak daha sonra ayrılan Karanfil, 1976-1980 yılları arasında Londra’da tekstil eğitimi aldı. Göğüs kanseri teşhisi konulmasına rağmen hastalığı yenen Karanfil, 2001 yılında oyunculuğa geri döndü.

Karanfil, 2008 yılında “Aşk-ı Memnu” dizisinde canlandırdığı ‘Şayeste’ karakteri ile tekrar gündeme geldi. Ayrıca, Yeşilçam’ın efsane yapımlarından olan “Keloğlan” filminde Fatma karakterini canlandırmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir